0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

Скопското обвинителство поведе истражна постапка за „фалсификатори на евра” од Камерун

Основното јавно обвинителство - Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица кои се сомничат за кривично дело „правење, набавување или отуѓување средства за фалсификување“ согласно член 271 став 2 од Кривичниот законик, соопшти ОЈО Скопје.

Back to top button
Close
Close