Општински вестиСкопје

Скопските улици „Петко Јанчевски“ и „Адем Демир“ денеска без вода

Без вода денеска од 12:15 часот се корисниците од улиците „Петко Јанчевски“ и „Адем Демир“.

Скопје, 25 октомври 2021 (МИА) – Без вода денеска од 12:15 часот се корисниците од улиците „Петко Јанчевски“ и „Адем Демир“.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради уличен дефект во шахта од Ф 80 на улица „Петко Јанчевски“.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.фф/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close