Општински вестиСкопје

Скопските улици „Палмиро Тољати“ и „Маџари“ денеска се без вода

Без вода денеска од 12:30 часот се корисниците од улиците „Палмиро Тољати“ и „Маџари“ во Општина Гази Баба.

Скопје, 20 ноември 2021 (МИА) – Без вода денеска од 12:30 часот се корисниците од улиците „Палмиро Тољати“ и „Маџари“ во Општина Гази Баба.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради промена на приклучна цевка од Ф 1” на ул.„Палмиро Тољати“ бр.22

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.фф/вг/

Таг
Back to top button
Close
Close