Општински вестиСкопје

Скопските улици „Никола Кљусев“ и „Максим Горки“ утре без вода

Без вода утре од  09:00 часот ќе останат корисниците од улиците „Никола Кљусев“ и „Максим Горки“.

Скопје, 6 јуни 2022 (МИА) – Без вода утре од  09:00 часот ќе останат корисниците од улиците „Никола Кљусев“ и „Максим Горки“.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради уличен дефект ф-80мм на улицата „Никола Кљусев“ бр.5

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.фф/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close