КултураКултура.ПорталНајава на настани

Скопскиот џез фестивал ќе го промовира календарот за 2022 година

Скопскиот џез фестивал има, денеска по повод промоцијата на новите календари за 2022 година, организира џез-матине со настап на триото на џез-гитаристот Филип Букршлиев, актуелниот добитник на наградата најдобар млад џез-музичар во Македонија. Настанот ќе се одржи во Макка Бар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close