Сервисни информацииСкопје

Скопската улица „Козле“ утре без вода

Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улицата „Козле“ – крак 3.

Скопје, 30 јуни 2022 (МИА) – Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улицата „Козле“ – крак 3.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради изведување на водоводен приклучок ф-100мм на ул. „Козле“ бр. 3/33.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.фф/дма/

Таг
Back to top button
Close
Close