Општински вестиСкопје

Скопската улицата „Џон Кенеди“ денеска без вода

Без вода денеска од 10 часот ќе бидат корисниците од улицата „Џон Кенеди“ од број 9 до број 29 во Општина Чаир.

Скопје, 9 август 2022 (МИА) – Без вода денеска од 10 часот ќе бидат корисниците од улицата „Џон Кенеди“ од број 9 до број 29 во Општина Чаир.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради дефект на приклучна цевка ф- 2“ на ул.„Џон Кенеди“ бр.11.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.фф/дма/

Таг
Back to top button
Close
Close