СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Си Џинпинг повика на ново ниво на односи со Германија

Кинескиот претседател Си Џинпинг му честиташе на изборот на Олаф Шолц, велејќи дека Пекинг е подготвен да работи со новиот канцелар на Германија за „промовирање на билатералните односи на ново ниво“, објавија државните медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close