0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Си Џинпинг повика на искоренување на терористичките организиации во Авганистан

Кинескиот лидер истакна дека земјите-членки на двете организации се блиски соседи на Авганистан, кои имаат заедничка иднина, како и сигурна заедница. Тој повика на натамошни напори за промовирање на стабилната транзиција на авганистанската ситуација и побара Авганистан да се вклучи во дијалозите за помош на граѓаните на оваа земја да ги надминат тешкотиите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close