0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Си: Неопходна е безбедносна соработка меѓу земјите од БРИКС

-Земјите од БРИКС треба да се спротивстават на хегемонијата и политиката на моќ, да го отфрлат менталитетот на Студената војна и конфронтацијата на блоковите и да работат заедно за да изградат глобална безбедносна заедница и да ја зајакнат политиката на взаемна доверба и безбедносна соработка и да одржуваат блиска комуникација и координација со главните меѓународни и регионални прашања, рече Си Џинпинг, пренесоа британските медиуми, повикувајќи се на кинеското Министерство за надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close