СветСвет.Слајдер

Си испрати пишан говор на ЦОП26

Кина денеска објави дека претседателот Си Џинпинг не добил можност да им се обрати на учесниците на климатскиот самит ЦОП26 во Шкотска преку видео-врска и дека наместо тоа морал да испрати пишан говор

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close