СветСвет.Слајдер

Си: За да ја разберете Кина мора да ја разберете Комунистичката партија

Ако сакате да ја разберете денешна Кина, мора да ја разберете Комунистичката партија на Кина, изјави кинескиот претседател Си Џинпинг на церемонијата на отворањето на Меѓународната конференција „Разбирање на Кина“ (Гуангжу) 2021 година

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close