СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Си: Заедничка соработка во градењето глобална заедница

Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска ја повика меѓународната заедница да ја подобри соработката и да ги здружи силите за изградба на глобална заедница.

Back to top button
Close
Close