ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Сијарто: Унгарија не сака ни да разговара за можноста за воведување на ембарго на рускиот гас

Унгарската Влада одбива да дебатира за можноста за воведување на ембарго на руски природен гас, изјави шефот на унгарската дипломатија Петер Сијарто пред денешниот состанок на министри за енергетика на Европска Унија, што се одржува во Луксембург

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close