КултураКултура.Портал

„Сите лица на слободата“ – збирка кратки стрипови од Предраг Ѓуриќ

Во издание на Студентскиот културен центар – Нови Сад, излезе од печат збирка кратки стрипови „Сите лица на слободата“ на сценаристот Предраг Ѓуриќ. Од вкупно 24 стрипови, десет се илустрирани од македонскиот уметник Владо Николовски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close