0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Сиромашните земји ги обвинија богатите за нерамномерна распределба на вакцините

Лидерите на земјите во развој на Генералното собрание на ОН предупредија дека трупањето вакцини против Ковид-19 во богатите земји овозможува развој на нови варијанти на коронавирус и дека инфекцијата повторно зема замав.

Back to top button
Close
Close