СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Сириските курди ја вратија контролата врз затворот Хасаке, шест дена по крвавиот џихадистички напад

Курдските сили, помогнати од САД во Сирија, денеска ја повратија целосната контрола врз големиот затвор Хасаке, на североистокот од земјата, што пред шест дека беше нападнат од групата Исламска држава (ИД). Со тоа заврши најголемиот џихадистички напад во земјата во последните три години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close