СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Сириската Влада ракетирала упориште на бунтовниците, убиени четири лица

Најмалку четири лица загинаа, а неколкумина се повредени кога сириските владини сили синоќа ракетирале локација под контрола на бунтовниците во близина на границата со Турција, соопштија опозициски активисти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close