БалканБалкан.ПорталДописници Свет

СИРИЗА: Неприфатливи и за осуда изјавите на Ердоган

Изјавите на турскиот претседател за прекин на дијалогот со премиерот на Грција се целосно неприфатливи и се за осуда, соопштуваат од грчката опозициска партија СИРИЗА за изјавата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган дека за него Мицотакис „повеќе не постои“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close