0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

СИРИЗА бара оставка од Мицотакис за случајот со прислушкувањата

Главниот одговорен за овој невиден обид за институционална и антидемократска диверзија е самиот господин Мицотакис и мора да си поднесе оставка, велат од политичкиот секретаријат на грчката опозициска партија СИРИЗА во однос на случајот со прислушкувањата во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close