0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Сирени вечерва во Тел Авив и неколку други израелски градови, „Исламски џихад“ не сака примирје и се заканува

Израелскиот премиер Јаир Лапид, од друга страна, попладнево изјави дека нивната операција „Зора“ против палестинската терористичка група во Појасот Газа ги постигна своите цели и нема смисла да продолжува. -Целите се постигнати. Нема смисла операцијата да се продолжува, рече Лапид на состанокот со претседателите на општините во јужниот дел на Израел, пренесе Канал 13 на израелската телевизија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close