0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерВидео изјаваЕкономијаОпштество

Синдикатите и ССМ бараат од пратениците да го изгласаат амандманот за линеарно зголемување на платата

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови на Комисијата за финансирање и буџет да го поддржат амандманот на ССМ на ребалансот на Буџетот за линеарно зголемување на платите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close