БизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономија

Синдикатите и Општина Струмица договорија зголемување на платите за 2.806 денари

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов и директорите на општинските јавни претпријатија денеска постигнаа договор со синдикатите за зголемување на платите на вработените од 2.806 денари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close