0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаМакедонија.Слајдер

Синдикални организирања за исплата на минималната и усогласување на останатите плати

Неисплатата на минималната плата и барањата за усогласување на останатите плати ги натераа дел од синдикатите да организираат разни форми на незадоволство. Синдикатот на органите на управата и правосудството (УПОЗ) денеска и утре организира двочасовен прекин на работата, а Синдикатот на образование, наука и култура најавува генерален штрајк за в понеделник. Минатата среда, Конфедерацијата на слободни синдикати организираше предупредувачки протест пред Собранието и Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close