0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вести

Симовски очекува до утре да бидат попишани милион граѓани

Пописот на населението, домаќинствата и становите на целата територија на државата се одвива со посакуваниот интензитет, без проблеми и убедени сме дека успешно ќе заврши во планираниот рок, изјави директорот на Државниот завод за статистика (ДЗС), Апостол Симовски, кој денеска престојуваше во Дебар.

Back to top button
Close
Close