ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Силни експлозии во близина на руската воена база на Крим

Според очевидците неколку силни експлозии се слушнале од правецот на руската воена база во Новофедоривка, лоцирана во западниот дел од анектираниот украински полуостров Крим

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close