СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Силна експлозија во близина на Натанц

Во близина на нуклеарната централа Натанц денеска се случи експлозија. Според иранската новинска агенција ИРНА експлозијата била на само 20 километри од Натанц

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close