СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Силен земјотрес со магнитуда од 6,1 степени по Рихтер погоди пограничен реон меѓу Индија и Мјанмар

Земјотресот бил почувствуван во Читагонг, во соседен Бангладеш, па дури и во Калкута, во источниот дел на Индија, изјавија корисници на Твитер и интернет страницата на Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close