СветСвет.Слајдер

Силен земјотрес регистриран во близина на Токио

Земјотрес со интензитет од 6,1 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на Токио, соопшти Јапонската метеоролошка агенција

Back to top button
Close
Close