0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Силен земјотрес од 7,3 степени по Рихтер го погоди Перу

Епицентарот на потресот бил на 37 километри од местотот Баранка, на длабочина од 100 километри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close