0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Силен земјотрес на островот Кермадек

Земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтерова скала го погоди регионот на островот Кермадек, северно од Нов Зеланд, соопшти Американскиот геолошки институт (USGS).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close