0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Силва парично казнет поради тепачка на карневал

Фудбалерот на шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад, Давид Силва, е казнет парично поради физички напад врз жена за време на карневал на Канарските острови во јуни оваа година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close