СветСвет.Слајдер

Сиднеј ќе укине дел од рестриктивните мерки

Властите во Сиднеј соопштија дека од 11 октомври ќе укинат дел од рестриктивните мерки воведени поради Ковид-19, откако во најголемиот австралиски град вакцинирани се 70 отсто од граѓаните

Back to top button
Close
Close