ЕвропаСвет.Слајдер

СЗО ја повика Белорусија да се приклучи на програмата Ковакс

Светската здравствена организација (СЗО) смета на тоа дека Белорусија ќе се приклучи на меѓународната програма за еднаков пристап до лекови Ковакс, изјави директорот на европското биро на организацијата Ханс Клуге по средбата со белорускиот претседател Александар Лукашенко.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close