0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

СЗО: Ковид-19 досега предизвика смрт на 80.000 до 180.000 здравствени работници во светот

Новиот работен документ на СЗО проценува дека меѓу 80.000 и 180.000 здравствени работници и вработени во старечките домови можеби умреле од Ковид-19 меѓу јануари 2020 и мај 2021 година“, соопшти здравствената агенција на ОН.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close