ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

СЗО и ЕЦДЦ: Поради коронавирусот, сè поголем број луѓе заразени со ХИВ не се дијагностицирани

Во 2019 и 2020 година се дијагностицирани 24 отсто помалку нови случаи на ХИВ инфекција, се вели во заедничкиот извештај на Регионалната канцеларија за Европа на Светската здравствена организација (СЗО) и Европскиот центар за превенција и контрола на болести (ЕЦДЦ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close