0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

СЗО: Делта-сојот ги замени останатите три загрижувачки варијанти

„Загрижувачката“ делта-варијанта на коронавирусот, присутна во 185 земји низ светот, ги замени другите три загрижувачки варијанти - алфа, бета и гама, кои сега претставуваат помалку од еден процент од сите случаи на заразени, соопшти вчера Светската здравствена организација (СЗО).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close