0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

СЗО го класифицираше новиот сој коронавирус како загрижувачки и високо пренослив

„Внимателно ја следиме варијантата Б.1.1.529, која неодамна се појави и има бројни мутации во протеинот на ковид-19“, соопшти ЕМА со седиште во Амстердам. Досега наречена B.1.1.529, нова варијанта е откриена во Јужна Африка и има повеќекратни мутации е потенцијално многу заразна, според јужноафриканските научници кои сметаат дека е почеток на нов пандемски бран.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close