0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

СЗО: Бројот на случаи на сипаници во светот во голем пораст

Бројот на случаи на сипаници во светот е во голем пораст, се наведува во извештајот на Светската здравствена организација (СЗО) објавен во Женева.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close