0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Се чека новата влада во Софија да ги даде натамошните насоки за надминување на билатералниот спор

На Северна Македонија и е потребен почеток на пристапниот процес и повлекување на бугарското вето за продолжување на евроинтеграциите што ќе влијае и на мотивација на општеството во целина за забрзување на реформите. Се чека новата влада во Софија, која ќе ги даде натамошните насоки за надминување на билатералниот спор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close