0_Web_АктуелноСветСвет.Портал

Се урна небодер во Лагос, најмалку шест загинати

Според очевидци, по уривањето на луксузната станбена зграда вчера под урнатините биле затрупани околу 100 работници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close