Општински вестиСкопје

Се уредуваат нов парк и пешачки патеки во Ченто

Екипи на јавните претпријатија на Град Скопје работат на изградба на нова парковска површина во населбата Ченто во Општина Гази Баба, кај каналот на улицата „Јужноморавски бригади“. Новиот парк ќе се простира на површина од 5.000 квадратни метри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close