0_Магазин.ПорталСцена

Се снима втор дел на „Близнаци” со Шварценегер и Де Вито

„Близнаци“ е петтиот најпрофитабилен филм од 1988 година. Комедијата заработи 111,9 милиони долари во САД и 216,6 милиони долари низ целиот свет.

Back to top button
Close
Close