Општински вестиСкопје

Се санира пешачката патека на насипот на река Вардар

Екипи на ЈП Улици и патишта, по налог на Град Скопје, деновиве интензивно работат на санација на пешачката патека која се наоѓа на насипот на река Вардар, информираат од скопската локална самоуправа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close