Посетете ја новата веб страна на МИА
АБНА

Сè повеќе странци студираат во високото образование во Бугарија

Вкупниот број студенти во Бугарија е 200.781. Тоа е помалку од половина (48 проценти) од вкупниот капацитет на сите високообразовни институции во земјата, кои имаат места за 415.472 студенти, утврдени од Националната агенција за оцена и акредитација (НАОА ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close