0_Магазин.ПорталЗанимливости

Се омажи за јапонската принцеза Мако

Јапонската телевизија ја прикажа Мако како ја напушта царската палата во царската област Акасака, во Токио и се збогува со семејството, поклонувајќи им се на родителите и прегрнувајќи ја сестра сѝ. На почетокот на овој месец, царските служби појаснија дека свадбената свеченост, приемот и другите ритуали нема да се одржат.

Back to top button
Close
Close