Општество

Се ограничува брзината за возење на патот Струга – ГП Ќафасан, кај месноста Добра вода

На магистралниот пат А2 правец Струга – г.п.Ќафасан од бензиска пумпа ОКТА до излез на село Франгово кај месноста Добра вода брзината се ограничува на 40 км/ч.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close