0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштествоПолитика

Се намалува периодот на изолација или карантин поради КОВИД-19 на седум дена

Периодот на изолација или карантин поради КОВИД се намалува на седум дена, одлучи Владата на денешната седница, по вчерашната препорака од Главниот координативен кризен штаб донесена на предлог на Комисијата за заштита од заразни болести поради полесната клиничка слика што ја предизвикува сојот омикрон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close