Општински вестиСкопје

Се гради паркинг на улицата „Христо Татарчев” во општина Кисела Вода

Завршуваат градежните активности на улицата „Христо Татарчев“ во населба Кисела Вода, каде локалната самоуправа инвестираше во изградба на паркинг простор. Градоначалникот на Општина Кисела Вода Орце Ѓорѓиевски денеска изврши увид на терен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close