0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Се врши увид во рудникот Бучим каде загинаа две лица

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш заедно со увидна екипа, кримтехничар од Министерството за внатрешни работи и инспектори за труд и безбедност при работа извршија увид во рудникот Бучим, работна единица Флотација, каде денеска околу 11:50 часот две лица го загубија животот, а едно се здобило со телесни повреди.

Back to top button
Close
Close